MOŻESZ PRZEKAZAĆ 1,5% ZE SWOJEGO PODATKU NA DOBRE MEDIA - KLIKNIJ LINK - KRS 0000423457 LUB POSTAW NAM KAWĘ

Strony internetowe

Fundacja została ustanowiona przez Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską aktem notarialnym z dnia 27 stycznia 2012 (Rep A numer 429/2012). Była ona odpowiedzią na rosnącą potrzebę obecności wydarzeń katolickich, a szczególnie charyzmatycznych w internecie. Wiele działań podejmowanych przed powstaniem Fundacji miało charakter hobbystyczny, a prace wykonywane w czasie transmisji były wykonywane w ramach wolontariatu. Praca wielu osób była nie tylko ofiarna, ale i czasochłonna – wymagała ona zatem zdeklarowania miejsca i stanowisk pracy.

Początkowo telewizja Dobre Media powstawała w ramach Krajowej Koordynacji Odnowy w Duchu Świętym. W sieci istniało już Radio Odnowa, prowadzone przez Diakonię Medialną Odnowy w Duchu Świętym w Polsce, której przewodniczył ks. Sławomir Wądołek. W 2011 roku zaistniał pomysł, aby połączyć kamery, które zazwyczaj nagrywały Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie z jednym mikserem audio wideo i puszczenie takiego sygnału do sieci internetowej. Odzew był niesamowity – bez żadnej reklamy transmisję oglądało w ciągu dwóch dni 300 tysięcy osób.

Na przełomie lipca i sierpnia 2011 roku rekolekcje bpa Edwarda Dajczaka z „Przystanku Jezus” oglądało kilkadziesiąt tysięcy osób. Wtedy też bp Edward widząc, że zaangażowanych w dzieło ewangelizacji przez internet jest wiele osób z diecezji, w której jest ordynariuszem, zapragnął wesprzeć dzieło i stał się fundatorem Fundacji Dobre Media Nowej Ewangelizacji.

Jak ważna jest przekazywanie transmisji na żywo w internecie przekonały nas pierwsze transmisje z takich wydarzeń jak:
„Przystanek Jezus” – rekolekcje i wydarzenia na polu Woodstock,
„Golgota Młodych” – spotkanie młodych w Serpelicach nad Bugiem organizowane przez franciszkanów,
Pallotyńskie Spotkanie Młodych – organizowane przez Pallotynów w Ołtażewie,
Skrzatusz Młodych - spotkanie młodzieży diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskej.
Gromadziły one dziesiątki tysięcy osób przed ekranem komputerów, tabletów i telefonów komórkowych. Ogromnym przeżyciem był dla nas „Jezus na stadionie” - na serwery próbowało wejść w 2013 roku 4 miliony osób!

Obecnie jeździmy na niezwykłe i przepiękne wydarzenia w całej Polsce. Możemy zaświadczyć, że w kraju dzieje się wiele wspaniałych dzieł, które są przemilczane w mediach głównego nurtu. Oglądamy polski kościół w całej jego różnorodności, bujności, w przeróżnych odcieniach i kolorach.

Nasz widz ma okazję zobaczyć to razem z nami. Jest on świadkiem tego, jak wielkie rzeczy dokonuje Żywy Bóg na tej ziemi!

Naturą człowieka jest dobro. Gdy jeździmy po Polsce - nie widzimy jakiś rozbojów, kradzieży, czy wynaturzeń - widzimy wspaniałych ludzi. Boga, który działa w życiu tych ludzi. Widzimy osoby gorąco modlące się, a jednocześnie mocno ugruntowanych w codzienności. Czasem nawet cierpiących, ale radujących się w Bogu i z Bogiem.

Dobre Media to jest niesamowite dzieło. Oprócz pracy typowo telewizyjnej pomagamy w montażu i użytkowaniu kamer, które są w parafiach oraz różnych kaplicach. Jednym z naszych dzieł jest www.adoracja.net. Podczas obchodów 40 lecia Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, ojcowie Enrique i Antonello wypowiedzieli proroctwo o nieustannej modlitwie przy Najświętszym Sakramencie. Aby pomóc wiernym w modlitwie, szczególnie chorym, biskup zarządził, aby została zainstalowana kamera skierowana na Najświętszy Sakrament. I tak to się stało. Zamontowana jest ona u Sióstr Klarysek w Słupsku.

Początkowo umiejscowiliśmy kamerę korzystając z bardzo prostych narzędzi. Obecnie zainstalowana jest kamera IP. Posiada jakość wręcz fotograficzną. Można ją uzyskać przy bardzo dobrym łączu internetowym, które jest naszym marzeniem.

Wcześniej czyniliśmy wiele reportaży, chcemy nadal to robić. Powiedzmy sobie jasno: to wymaga nakładu ludzi, środków i sprzętu. Zyskujemy je przez darczyńców albo sami staramy się odłożyć drobne środki by sprzęt kupić. To jest bardzo trudne, bo wynagrodzenia są bardzo niskie. Ofiarność pracowników jest ogromna. Często towarzyszą temu nadgodziny w pracy. Część tego co otrzymujemy na transmisję, odkładamy na naprawę sprzętu, żeby w ogóle cokolwiek działało. Świat się zmienia: potrzebne są coraz lepsze kamery, coraz lepszy sprzęt nadawczy. Zmienia się specyfika stron internetowych, technologia przekazywania danych. To wszystko wymaga zaangażowania, nieustannego szkolenia i wielu nakładów finansowych.

Bez Państwa darowizn, nie tylko nie moglibyśmy myśleć o przekazie obrazu i dźwięku, ale również nie moglibyśmy już istnieć. Dziękujemy!

Rate this item
(1 Vote)
Read 10172 times Last modified on Paź 18, 2018

Fundacja

Dobre Media Nowej Ewangelizacji
ul. Franciszkańska 1
75-247 Koszalin
(w Domu Parafialnym
przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego)

tel. 506 429 881
email: fundacja@dobremedia.org

Patronat diecezji

TELEWIZJA INTERNETOWA DOBRE MEDIA
POD PATRONATEM

DIECEZJI  KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ

Darowizny

Konto do wpłaty darowizn:
34 1240 1428 1111 0010 4732 6733

tytuł wpłat:
DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE


SWIFT: PKOPPLPW
IBAN: PL 34 1240 1428 1111 0010 4732 6733

Top