Rekolekcje dla osób w doświadczeniu wypalenia "Pan podtrzymuje me życie"
12-14 czerwca 2026 r.
Rekolekcje dla osób w doświadczeniu wypalenia "Pan podtrzymuje me życie"
Termin 12-14 czerwca 2026 r.
Rekolekcje zaczynamy w piątek, 12 czerwca Mszą Świętą o godz.18:00 w Sanktuarium.
Kończymy w niedzielę, 14 czerwca obiadem o godzinie 13.00.
Zakwaterowanie w piątek od godz. 17.00.
Prowadzący ks. Artur Radacki MIC - duchowny zakonny proboszcz parafii w Sulejówku [Księża Marianie], psycholog oraz teolog duchowości, w praktyce pomaga osobom zmagającymi się z różnymi problemami, szczególnie stresem i wypaleniem.
Zapisy Formularz zgłoszeniowy
Kontakt Dom Pielgrzyma 698 446 375 @ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Doświadczenie „wypalenia” może dotknąć różnych aspektów życia: pracy, pasji, relacji rodzinnych, małżeńskich, zaangażowania religijnego itp.. Charakteryzuje się ono, jak podpowiada nam sama nazwa, wyczerpaniem sił niezbędnych do realizacji zadań, które podejmujemy w życiu. To stan trudny, ale nie beznadziejny. Wymaga on uwagi, wiedzy i wyszukania nowego działania oraz nowych "Źródeł, które podtrzymają nasze życie" . Przy Maryi, która jest Matką Nadziei i z przewodnikiem, którym jest ks. Artur Radacki MIC chcemy zatrzymać się przy tym jakże ważnym doświadczeniu.
Zaproszenie na wspólną modlitwę przy IKONIE TRÓJCY ŚWIĘTEJ
Serdecznie zapraszam na wyjątkowe wydarzenie:
MEDYTACJA PRZY IKONIE TRÓJCY ŚWIĘTEJ
To piękny sposób na głębokie i modlitewne zakończenie dzisiejszej Niedzieli Trójcy Świętej.
-
Kiedy: Dzisiaj (niedziela), godz. 20:30
-
Gdzie: Kościół parafialny w Kretominie
Spotkanie zakończymy wspólnym Apelem Maryjnym.
Zabierz ze sobą otwarte serce i chwilę na zatrzymanie się w Bożej Obecności.
Do zobaczenia na wspólnej modlitwie! ks. Krzysztof Witwicki
Ps. Będę ogromnie wdzięczny za podanie tego zaproszenia dalej – podzielmy się tym czasem z innymi!
Bp Krzysztof Zadarko – Przedświąteczna konferencja
Dziennikarze spotkali się z bp. Krzysztofem Zadarko podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji zbliżających się świąt.
Bp Krzysztof Zadarko nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim
Papieską decyzję o nominacji ogłosiła 2 lutego Nuncjatura Apostolska w Polsce. Do publicznej wiadomości w diecezji decyzja Watykanu została podana w katedrze na zakończenie Mszy św. z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.
Nowy biskup koszalińsko-kołobrzeskiej jest duchownym tej diecezji. Pochodzi z Ustki. Ukończył koszalińskie Wyższe Seminarium Duchowne w roku 1986. Ma 65 lat.
Od roku 2009 posługiwał w Koszalinie jako biskup pomocniczy, natomiast od maja 2025 roku, czyli od czasu odejścia do Poznania bp. Zbigniewa Zielińskiego, pełnił w diecezji funkcję administratora.
Wcześniej zajmował różne stanowiska – był m.in. rzecznikiem prasowym, dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego kurii, czy wykładowcą homiletyki w koszalińskim Wyższym Seminarium Duchownym.
Pracował także w Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii. W ramach Konferencji Episkopatu Polski jest przewodniczącym Rady ds. Migrantów i Uchodźców.
Wraz z decyzją Stolicy Apostolskiej bp Krzysztof Zadarko zostaje 7. w historii biskupem koszalińsko-kołobrzeskim. Informacje o jego ingresie do koszalińskiej katedry zostaną podane w najbliższym czasie.
ks. Wojciech Parfianowicz
Rzecznik Prasowy Kurii Biskupiej



